back to top

Umělá inteligence vám pomůže dokonce i s cizím jazykem. Jak?

V roce 2022 byly plné zprávy nejnovějšího programu Chat GPT, který odstartoval revoluci ve světě umělé inteligence. Dnes, po dvou letech, AI pronikla do úplně všech oborů lidské činnosti. Pomáhá nám s prací, podnikáním, studiem i volným časem. Poradí si však i s cizím jazykem?

Desítky světových jazyků

Znáte to slavné pořekadlo: „Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem“? V dnešní době to už tak úplně neplatí. Každý z nás totiž může použít moderní umělou inteligenci, která snadno přeloží téměř jakýkoliv podklad.

Nemyslete si však, že se jedná o klasický překladač, s nímž se přece jen už setkáváme pěknou řadu let. Bavíme se spíše o komplexním programu, který chápe kontext, dokáže cizojazyčné texty vhodně rozvinout a poskytne vám mnohem kvalitnější překlad. Jazyk je plný nuancí, které běžné aplikace prostě nedokážou pochopit.

Dobrým příkladem je třeba oblíbený program Editee (dříve Deeply). Ten si hravě poradí s překladem z/do dvaceti devíti světových jazyků. Stačí vám přitom pouze zkopírovat cizojazyčný text od tabulky, zvolit si požadovaný jazyk a počkat si pár vteřin.

Velkým lákadlem je i funkce alternativního překladu. Píšete například práci do školy a potřebujete celý text pozměnit? Pak stačí jedno kliknutí a získáte jinak znějící překlad.

Vyzkoušejte si překladač zdarma

V tuto chvíli si můžete zmíněný překladač vyzkoušet zcela zdarma. Stačí si rozkliknout webové stránky pod odkazem na začátku článku. Tam máte k dispozici padesát překladů denně (maximálně 50 000 znaků na jeden překlad).

Pokud vyloženě pracujete s cizími jazyky a dennodenně řešíte jejich překlady, raději si pořiďte plnou verzi. Ta totiž nabízí nekonečné množství denních překladů o libovolné délce. Díky tomu podstatně zvýšíte efektivitu své práce.

---Firemní prezentace ---

Nejnovější články

Další články autora