back to top

Jak vyčistit interiér auta?

Jste-li majiteli auta a zároveň aktivními řidiči, čištění jeho interiéru se většinou nevyhnete. Můžete to sice nechat na profesionálech a zaplatit si za to, ale ne každému dělá dobře svěřovat vnitřní prostory svého auta někomu cizímu. A navíc… Tomu pocitu zadostiučinění se jen tak něco nevyrovná! Tak už to neodkládejte a pojďte se do toho pustit. Uvidíte, že s přehledem našich tipů vám to hned půjde o něco lépe.

Zdroj obrázky: https://www.istockphoto.com/

Vyhoďte odpadky a jiné zbytečnosti

Začněte vyhozením veškerých odpadků a jiných nepotřebných věcí z interiéru auta, které vám jen zbytečně zabírají místo a kazí celkový estetický dojem. Pokud máte auto přeplněné k prasknutí, můžete z něj nejprve vše vytáhnout ven, věci s rozmyslem protřídit a do auta vrátit jen to, co tam opravdu patří.

Vysavač v akci!

Ještě než začnete vysávat, zvolte vhodný nástavec, který se hodí na vysátí podlahy, sedadel a dalších ploch. Můžete použít štětiny, aby jemně projely povrchem sedačky, nebo úzkou trysku, která se dostane i do úzkých mezer. Pokud máte malý vysavač, můžete použít kartáček na zuby k vyčištění skulin a dalších hůře přístupných prostor.

Mokré čištění

Následně se chopte čisticího prostředku k odstranění skvrn z materiálů, ze kterého jsou tvořeny potahy sedadel ve vašem autě, a jemný hadřík z mikrovlákna. Použijte čistič podle návodu výrobce a dejte pozor, abyste nepoškodili povrch sedadla. Na palubní desku můžete použít k tomu určené vlhčené ubrousky, které plastové části interiéru auta krásně oživí a dodají jim lesk, jak doporučuje web Autojournal.cz. Nakonec na hadřík naneste trochu čisticího prostředku na okna (ne moc, aby nestékal dolů po dveřích auta) a pečlivě okna vyleštěte. Nezapomeňte o pár centimetrů stáhnout boční okénka a vyčistit i tu část, která zajíždí do gumového těsnění v rámu dveří. A je hotovo!

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Tip: Jako třešnička na dort poslouží osvěžovač vzduchu, který váš interiér krásně provoní. Na trhu najdete osvěžovače s mnoha vůněmi od ovocných po kořeněné, takže si jistě vyberete dle svého vkusu.

Zdroj: Autojournal.cz

---Firemní prezentace ---

Nejnovější články

Další články autora